قوانین و مقررات شمسی خانوم

کاربر گرامي لطفاً قوانین و مقررات زير را جهت استفاده بهينه از خدمات و برنامه‌‏هاي کاربردي وبسايت شمسي خانوم به دقت ملاحظه فرماييد.

ورود کاربران به وب‏‌سايت شمسي خانوم هنگام استفاده از پروفايل شخصي، طرح‏‌هاي تشويقي، ويدئوهاي رسانه تصويري شمسي خانوم و ساير خدمات ارائه شده توسط وبسايت به معناي آگاه بودن و پذيرفتن شرايط و قوانين و همچنين نحوه استفاده از سرويس‌‏ها و خدمات شمسي خانوم است. توجه داشته باشيد که ثبت سفارش نيز در هر زمان به معني پذيرفتن کامل کليه شرايط و قوانين شمسي خانوم از سوي کاربر است.

لازم به ذکر است شرايط و قوانين مندرج، جايگزين کليه توافق‏‌هاي قبلي محسوب مي‏‌شود.

قوانين عمومي

توجه داشته باشيد کليه اصول و رويه‏‌هاي شمسي خانوم منطبق با قوانين جمهوري اسلامي ايران، قانون تجارت الکترونيک و قانون حمايت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نيز موظف به رعايت قوانين مرتبط با کاربر است. در صورتي که در قوانين مندرج، رويه‏‌ها و سرويس‏‌هاي شمسی خانوم تغييراتي در آينده ايجاد شود، در همين صفحه منتشر و به روز رساني مي شود و شما توافق مي‏‌کنيد که استفاده مستمر شما از سايت به معني پذيرش هرگونه تغيير است.

تعريف مشتري يا کاربر

مشتري يا کاربر به شخصي گفته مي‌شود که با اطلاعات کاربري خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش يا هرگونه استفاده از خدمات شمسي خانوم اقدام کند.

همچنين از آنجا که شمسي خانوم يک وب‌سايت خرده‌فروشي آنلاين است، طبق قانون تجارت الکترونيک مشتري يا مصرف کننده هر شخصي است که به منظوري جز تجارت يا شغل حرفه‌اي به خريد کالا يا خدمات اقدام مي‌کند.

ارتباطات الکترونيکي

هنگامي که شما از سرويس‌‏ها و خدمات شمسي خانوم استفاده مي‏‌کنيد، سفارش اينترنتي خود را ثبت يا خريد مي‏‌کنيد و يا به شمسي خانوم ايميل مي‏‌زنيد، اين ارتباطات به صورت الکترونيکي انجام مي‏‌شود و در صورتي که درخواست شما با رعايت کليه اصول و رويه‏‌ها باشد، شما موافقت مي‌‏کنيد که شمسي خانوم به صورت الکترونيکي (از طريق پست الکترونيکي، سرويس پيام کوتاه و ساير سرويس‌هاي الکترونيکي) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنين آدرس ايميل و تلفن‌هايي که مشتري در پروفايل خود ثبت مي‌کند، تنها آدرس ايميل و تلفن‌هاي رسمي و مورد تاييد مشتري است و تمام مکاتبات و پاسخ‌هاي سایت از طريق آنها صورت مي‌گيرد.

جهت اطلاع‌رساني رويدادها، خدمات و سرويس‌هاي ويژه يا پروموشن‌ها، امکان دارد شمسي خانوم براي اعضاي وب سايت ايميل يا پيامک ارسال نمايد. در صورتي که کاربران تمايل به دريافت اينگونه ايميل و پيامک‌ها نداشته باشند، مي‌توانند عضويت دريافت خبرنامه شمسی خانوم را در پروفايل خود لغو کنند.

سياست‏‌های رعايت حريم شخصی

شمسي خانوم به اطلاعات خصوصي اشخاصى که از خدمات سايت استفاده مي‏‌کنند، احترام میگذارد و از آن محافظت مي‏‌کند.
شمسي خانوم متعهد مي‏‌شود در حد توان از حريم شخصي شما دفاع کند. و در اين راستا، تکنولوژي مورد نياز براي هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سايت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از وب سايت شمسي خانوم شما رضايت خود را از اين سياست نشان مي‏‌دهيد.

همه مطالب در دسترس از طريق هر يک از خدمات شمسي خانوم ، مانند متن، گرافيک، آرم، آيکون دکمه، تصاوير، ويدئوهاي تصويري، موارد قابل دانلود و کپي، داده‌ها و کليه محتواي توليدی توسط شمسي خانوم جزئي از اموال وبسايت محسوب مي‏‌شود. و حق استفاده و نشر تمامي مطالب موجود و در دسترس در انحصار شمسي خانوم است. و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبي، حق پيگرد قانوني را براي شمسي خانوم محفوظ مي‏‌دارد.

کاربران مجاز به بهره‌‏برداري و استفاده از ليست محصولات، مشخصات فني، قيمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌سايت شمسي خانوم و يا هر يک از خدمات و يا مطالب، دانلود يا کپي کردن اطلاعات با مقاصد تجاري، هر گونه استفاده از داده کاوي، روبات، يا روش‌‏هاي مشابه مانند جمع آوري داده‌‏ها و ابزارهاي استخراج نيستند و کليه اين حقوق به صراحت براي شمسي خانوم محفوظ است. در صورت استفاده از هر يک از خدمات شمسي خانوم ، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامي مسئوليت فعاليت‌‏هايی که تحت حساب کاربري و يا رمز ورود انجام مي‏‌پذيرد به عهده کاربران است.

تنها مرجع رسمي مورد تاييد ما براي ارتباط با شما، پايگاه رسمي اين سايت يعني شمسی خانوم است. وب سايت شمسي خانوم هيچگونه سايت اينترنتي با آدرسي غير از www.shamsikhanoom_ir ندارد و همچنين، هيچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌هاي گفتگوي اينترنتي همچون Yahoo Messenger يا MSN Messenger و غيره ندارد و هيچ ‏گاه با اين روش‏‌ها با شما تماس نمي‏‌گيرد. کاربران جهت برقراري ارتباط، تنها مي‏‌توانند از آدرس‌‏هاي ذکر شده در بخش تماس با ما استفاده کنند.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

روز کاري به معني روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثناي تعطيلات عمومي در ايران است و کليه سفارش‏‌هاي ثبتی در طول روزهاي کاري و اولين روز پس از تعطيلات پردازش مي‌‏شوند. شمسي خانوم به مشتريان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاري مي‌‏دهد.

شمسي خانوم همواره در ارسال و تحويل کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده، نهايت دقت و تلاش خود را انجام مي‌دهد. با وجود اين، در صورتي که موجودي محصولي در شمسي خانوم به پايان برسد، حتي پس از اقدام مشتري به سفارش‌‏گذاري، حق کنسل کردن آن سفارش و يا استرداد وجه سفارش براي شمسي خانوم محفوظ است و يا مشتري مي‏‌تواند به جاي کالاي به اتمام رسيده، محصول ديگري را جايگزين کند.

در صورت بروز مشکل در پردازش نهايي سبد خريد مانند اتمام موجودي کالا يا انصراف مشتري، مبلغ پرداختی طي 24 الي 48 ساعت کاري به حساب مشتري واريز خواهد شد.

شمسي خانوم مجاز است بدون اطلاع قبلي نسبت به توقف سفارش‌‏گيري جديد، اقدام و فروش خود را متوقف کند. و کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گيري، پردازش و ارسال مي‌‏شود. حق قطع فروش کليه و يا بخشي از محصولات به هر دليلي مانند اتمام موجودي کالا بدون اطلاع قبلي، براي شمسي خانوم محفوظ است.

در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قيمت و ارزش ريالي کالاهاي موجود در سايت شمسي خانوم, حق بلا اثر نمودن سفارش و خريد انجام شده توسط مشتري، براي شمسي خانوم محفوظ است. وبسايت شمسي خانوم در اسرع وقت وجوه دريافتي را طي 24 الي 48 ساعت کاري به حساب اعلام شده توسط مشتري واريز و عودت مي‌نمايد. و مشتري با ورود به سايت شمسي خانوم مي‌پذيرد از اين امر آگاهي دارد و در اين خصوص ادعايي نخواهد داشت.

کاربران بايد هنگام سفارش کالاي مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحيح و به طور کامل تکميل کنند. بديهي است درصورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، سفارش کاربر قابل پيگيري و تحويل نخواهد بود. بنابراين درج آدرس، ايميل و شماره تماس‌هاي همراه و ثابت توسط مشتري، به منزله مورد تاييد صحت آنها است. در صورتي که اين موارد به صورت صحيح يا کامل درج نشده باشد، شمسي خانوم جهت اطمينان از صحت و قطعيت ثبت سفارش مي‌تواند از مشتري، اطلاعات تکميلي و بيشتري درخواست کند. همچنين، مشتريان مي‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص ديگري را براي تحويل سفارش وارد کنند. اگر مبلغ سفارش از پيش پرداخت شده باشد، تحويل گيرنده سفارش هنگام دريافت کالا بايد کارت شناسايي همراه داشته باشد.

امکان پرداخت در محل فعلا در شمسی خانوم میسر نیست، مبلغ سفارش‌ها از طريق پرداخت کارت به کارت يا پرداخت اينترنتي تسويه شود.

تحويل سفارش در اماکن عمومي همچون کافه، کافي نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذير نيست. و لازم است آدرس تحويل، دقيق و قابل استناد باشد.

در صورت خريد اعتباري (استفاده از کد تخفيف يا ووچر) پس از پرداخت مبلغ کاهای موجود در سبد خرید، از نظر قانوني امکان اعمال تغيير در سبد خريد، و تغيير مبلغ فاکتور به دلايل انصراف از خريد، حذف يا تغيير کالا يا تعداد کالا وجود ندارد. اگر مشتري درخواست هرگونه تغييري را داشته باشد، ووچر يا کد تخفيف باطل خواهد شد و امکان بازگشت مبلغ آن وجود ندارد.

لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خريد به معني رزرو کالا نيست و هيچ گونه حقي را براي مشتريان ايجاد نمي‌کند. همچنين تا پيش از ثبت نهايي، هرگونه تغيير از جمله تغيير در موجودي کالا يا قيمت، روي کالاي موجود در سبد خريد اعمال خواهد شد. بنابراين به مشترياني که تمايل و تصميم به خريد قطعي دارند، به‌ويژه درباره کالاهايی تحت عنوان فوق العاده که داراي محدوديت تعداد هستند، توصيه مي‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهايي کنند تا با اتمام موجودي يا تغيير قيمتي کالاها روبرو نشوند. شايان ذکر است سفارش تنها زماني نهايي مي‌شود که کاربران مبلغ سبد خريد سفارش خود را پرداخت کنند و بديهي است که شمسي خانوم هيچ‌گونه مسووليتي نسبت به کالاهاي موجود در سبد خريد، ندارد.

خسارت در هنگام حمل و نقل

شمسي خانوم همواره نهايت تلاش خود را مي‏‌کند تا کليه سفارش‏‌ها در نهايت صحت و بدون آسيب به دست مشتريان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته‌بندي ايمن و استاندارد همه مرسولات، تحويل به هر يک از شرکت‌‏هاي حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خريد و اطلاع رساني از طريق سرويس پيام کوتاه یا ایمیل یا تماس) به اين معني است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحويل به عهده شرکت حمل و نقل است.

آسيب‏‌هاي ناشي از حمل و نقل بايد در عرض 24 ساعت کاري پس از تحويل سفارش به وبسایت شمسي خانوم اعلام شود. و کالاي دارای آسيب به همراه صورت جلسه رسمي شرکت حمل کننده و کليه متعلقات به فروشگاه شمسي خانوم ارسال شود.

سرويس مهلت تست 7 روزه شمسي خانوم

در راستاي ايجاد سرويس‌‏هاي ارزش افزوده، شمسي خانوم با همکاري کليه تامين‏‌ کنندگان خود اين امکان را ايجاد مینماید تا کليه کالاهايي که نياز به تست دارند، تا 7 روز پس از تحويل، داراي فرصت تست باشند و هر گونه نقص فني در دستگاه شامل سرويس تعويض بدون قيد و شرط و فراتر از سرويس گارانتي محصول، مي‏‌شود.

همچنين عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خريد مشتري است و از آنجا که ممکن است در پاره اي جزييات با کالاي اصلي تفاوت هايي داشته باشد به استناد آنها نمي توان اعلام مغايرت کرد. ملاک وجود مغايرت در مشخصات کالا، مشخصات فني موجود در وب سايت است.

لازم به توجه است که ايرادهاي اعلامی توسط مشتري، توسط کارشناسان شمسي خانوم کنترل و بررسي مي‏‌شود و در صورت تائيد وجود نقص فني، کالا مشمول استفاده از سرويس فوق مي‏‌شود. همچنين، اين سرويس، اشکال‏‌هاي فني که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ايجاد شود، را شامل نمي‌‏شود.

براي استفاده از سرويس تضمين تعويض 7 روزه شمسي خانوم ، دقت فرماييد که کالا به ‏خوبي بسته‌بندي شود، لوازم جانبي به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

اگر کالاي برگشتي در شرايط اوليه خود توسط شمسي خانوم دريافت نشود، امکان سرويس دهي وجود ندارد و کالا خارج از شرايط تعويض محسوب مي شود.

در صورتي که موجودي کالاي دارای آسيب در شمسي خانوم به اتمام برسد. و شمسي خانوم امکان تعويض کالاي آسيب ديده با کالاي جايگزين را نداشته باشد. مي‌تواند مبلغ کالا را به حساب خريدار استرداد نمايد و نوسان‏‌هاي قيمت باعث کاهش و يا افزايش اين مبلغ نمي‌‏شود.

در ضمن توجه داشته باشید لوازم و کالای مصرفی مانند لوازم ارایشی و بهداشتی و لوازم خوراکی و از این دسته قبیل کالا پس از باز شدن پلمپ به هیچ وجه قابل عودت نمی باشند. لذا به این مورد توجه کنید.

نظرات کاربران

هدف از ايجاد بخش نظرات در شمسي خانوم ، اشتراک‌گذاري تجربه‌ي خريد و کاربري محصولاتي است که به فروش مي‌رسد. بديهي است بخش نظرات شمسي خانوم با ديگر سايت‌ها و شبکه‌هاي اجتماعي متفاوت است. در اين بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرايط و قوانين سايت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد. و پس از بررسي کارشناسان تاييد، نظرش را روي سايت مشاهده کند. بديهي است که اگر قوانين سايت در نظرات کاربري رعايت نشود، تاييد نمي‌شوند و در نتيجه در سايت به نمايش درنمي‌آيند. شمسي خانوم در قبال درستي يا نادرستي نظرات منتشرشده در اين قسمت، هيچ‌گونه مسئوليتي ندارد. نمايش نظرات کاربران در سايت به‌ هيچ‌وجه به معني تاييد فني شمسي خانوم درباره‌ي محتويات نظر نيست. لذا از کاربران محترم تقاضا مي‌شود، نظرات را اصل و پايه‌ي انتخاب و تصميم‌گيري خود قرار ندهند.

شرايط و قوانين درج نظر در بخش نظرات کاربران

بخش اول

فارسي بنويسيد و از کيبورد فارسي استفاده کنيد. بهتر است از فضاي خالي (Space) بيش از حد معمول، کشيدن حروف يا کلمات، استفاده‌ي مکرر از يک حرف يا کلمه، شکلک و اموجي در متن خودداري کنيد.

براي نظر يا نقد و بررسي خود عنواني متناسب با متن انتخاب کنيد. يک عنوان خوب کاربران را برا مطالعه نظر شما ترغيب خواهد کرد.

نقد کاربران بايد شامل قوت‌ها و ضعف‌هاي محصول در استفاده‌ي عملي و تجربه‌ي شخصي باشد. مزايا و معايب به‌صورت خلاصه و تيتروار در محل تعيين‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمايي مزايا يا معايب محصول خودداري کنيد.

نقد مناسب، نقدي است که فقط معايب يا فقط مزايا را در نظر نگيرد.بلکه به‌طور واقع‌بينانه معايب و مزاياي هر محصول را در کنار هم بررسي کند.

با توجه به تفاوت در سطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قيمت‌هاي آن‌ها، لازم است نقد و بررسي هر محصول با توجه به قيمت آن صورت گيرد. نه به‌صورت مطلق.

بخش دوم

جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازديدکنندگان سايت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غيرضروري را حذف کنید. و فقط مطالب ضروري و مفيد را در نقدتان لحاظ کنيد.

با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن يا درخواست راهنمايي در اين بخش خودداري کنید. سوال يا درخواست راهنمايي خود را در بخش ارتباط با ما مطرح کنيد.

کاربران ارسال‌کننده‌ي نظر موظف‌اند از ادبيات محترمانه استفاده کرده و از توهين به ديگر کاربران يا ساير افراد پرهيز کنند. بديهي است هرگونه توهين به فرد يا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاييدنشدن نظر کاربر مي‌شود.

قسمت نظرات سايت، با تالارهاي گفت‌وگو (فروم) متفاوت است. لذا براي حفظ ساختار، مباحث خارج از چهارچوبي که حالت بحث و گفت‌وگو دارد، تاييد نخواهد شد.

تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعايت قوانين، در سايت منتشر کنند؛ لذا حتي اگر نظري را به دور از واقعيت، جانب‌دارانه يا اشتباه يافتيد، نبايد نظردهنده را مخاطب قرار دهيد يا از وي انتقاد کنيد. هر کاربر تنها مي‌تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.

به‌ هيچ‌وجه در بخش نظرات مبلغ «قيمت» را ذکر نکنید، درباره‌ي آن سؤال نکنيد و نظري ندهيد.

در نظرات خود، از بزرگ‌نمايي يا اغراق درباره‌ي قوت‌ها يا ضعف‌هاي محصول خودداري کنيد. بديهي است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آميز يا به دور از واقعيت تاييد نخواهد شد.

بخش سوم

با توجه به مسئوليت سايت در قبال لينک‌هاي موجود در آن، نبايد لينک سايت‌هاي ديگر را در نظرات خود ثبت کنيد. تا جاي ممکن از هرگونه ارسال لينک‌ سايت‌هاي ديگر به ديگر کاربران و درج ايميل يا نام کاربري شبکه‌هاي اجتماعي خودداري کنيد.

تنها نظراتي تاييد خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند. لذا بحث‌هاي متفرقه و غيرمرتبط با محصول را مطرح نکنيد.

کاربران مي‌توانند نقد خود به هر بخش از شمسي خانوم را در قسمت مربوط اعلام کنند. لذا هيچ‌گونه نقدي را درباره‌ي سايت يا خدمات آن در قسمت نظرات ننويسيد.

توجه داشته باشند، مسائلي را که از آن اطمينان نداريد، به‌هيچ‌وجه در نظرات ثبت نکنيد. همچنين از باز نشر شايعات يا اطلاعات غيرمطمئن درباره‌ي محصولات جدا خودداري کنيد.

بهتر است مطالبي در اين بخش ثبت شود که براي بازديدکنندگان سايت مفيد باشد. لذا از بيان هرگونه مطالب شخصي، غيرمرتبط يا غيرضروري در اين بخش پرهيز کنيد.

لازم است نظرات خود را به صورت نگارشي ثبت کنید و از کوتاه‌کردن کلمات يا استفاده از ادبيات محاوره تا جاي ممکن خودداري کنيد. استفاده از ادبيات نوشتاري که قابليت نمايش در سايت را داشته باشد، لازمه‌ي تاييد نظرات کاربران است.

کامنت هايي که با عرف جامعه مغاير هستند مثل کامنت هاي کالاهاي جنسي تاييد نخواهند شد.

شرايط ارسال پرسش يا پاسخ

بهتر است پرسش و پاسخ کوتاه و مختصر باشد.

زبان و رسم‌الخط فارسي و اسلوب نگارش هم را در متن خود رعايت کنید.

براي آگاهي از تغييرات قيمت از صفحه محصول در سايت استفاده کنيد و به‌هيچ‌وجه در بخش پرسش و پاسخ در مورد «قيمت» نپرسيد.

از پرسش و پاسخ درباره‌ي آدرس ساير فروشگاه‌هاي فيزيکي يا اينترنتي و استفاده از لينک خودداري کنيد.

پرسش خودتان را فقط يک بار و زير محصول موردنظرتان بنويسيد.

از ثبت اطلاعات شخصي از قبيل ايميل، شماره تماس و نام کاربري شبکه‌هاي اجتماعي در بخش پرسش و پاسخ پرهيز کنيد.

توجه داشته باشيد که نظر يا پرسش و پاسخ فقط بايد در رابطه با کالا باشد، بنابراين براي پيگيري يا سوال درباره سفارش يا استفاده از خدمات پس از فروش از طريق فرم صفحه تماس با ما با انتخاب موضوع پيگيري سفارش يا خدمات پس از فروش، سوال يا درخواست خود را مطرح کنيد.

براي ارسال ساير درخواست‌ها يا پيشنهادها، انتقاد يا شکايت هاي خود نيز از فرم صفحه تماس با ما استفاده کنيد

محتوا

وبسايت شمسي خانوم نهايت تلاش و دقت را در راستاي ارائه تمامي سرويس‌‏هاي خود مي‏‌کند و به منظور توليد محتوا از منابع و مراجع اصيل و نيز شرکت‏‌هاي سازنده محصولات استفاده مي‏‌کند. لازم به ذکر است شمسي خانوم تضمين نمي‏‌کند که توصيفات محصول و يا ديگر مطالب مندرج در سايت عاري از خطا باشد. اگر محصول موجود در فروشگاه شمسي خانوم داراي هر گونه مغايرت با اطلاعات موجود در سايت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرايط اوليه است.

وب ‏‌سايت شمسي خانوم هيچ گونه مسووليتي را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌هاي سايت خود و يا لينک‏‌هاي مرده نمي‌‏پذيرد. سرويس‌‏هاي سايت آن‏گونه که هست ارائه مي‏‌شود و سايت شمسي خانوم تحت هيچ شرايطي مسووليت تاخير يا عدم کارکرد سايت را که مي‌تواند ناشى از عوامل طبيعى، نيروى انساني، مشکلات اينترنتى، خرابي تجهيزات کامپيوترى، مخابراتى و غيره باشد بر عهده ندارد.

سايت شمسي خانوم ممکن است داراي سرويس‌‏هايي با قابليت مشارکت عمومي موسوم به سرويس‌‏هاي جمعي، همچون اتاق گفتگو، تابلوي اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه‌‏هاي خبري، شبکه دوستان و سرويس‏‌هاي ديگري باشد. که براي تسهيل ارتباط شما با ديگران (چه در مقياس عمومي مثل تالار گفتگو و چه در مقياس خصوصي مثل شبکه خصوصي دوستان) ارائه مي‏‌شوند. شما توافق مي‏‌کنيد که از اين سرويس‏‌هاي جمعي، فقط براي ثبت، ارسال و دريافت پيام‏‌هايي استفاده کنيد که مناسب و مرتبط با آن سرويس خاص باشد.