آموزش, تکنولوژی

انتخاب دامنه مناسب

انتخاب دامنه مناسب | شمسی خانم

انتخاب دامنه مناسب قبلاً در مورد اینکه دامنه چیست توضیحاتی دادیم. اما انتخاب یک دامنه مناسب برای کسب‌وکار اینترنتی شما موضوع بسیار مهمیست. چراکه برند و اعتبار وبسایت شما با دامنه شما رقم خواهد خورد. اینجاست که افراد برتر حوزه بازاریابی اینترنتی می‌گویند همه‌چیز از یک دامین خوب شروع می‌شود.

قبل از طراحی سایت شاید چیزی معمولی به نظر بیاید اما انتخاب دامنه مناسب برای سایتی که می‌خواهد طراحی شود انتخاب سخت و مهمی هست.

دامنه باید از اصول و قواعدی استفاده کند تا سایت شمارا به یک سایت قوی و حرفه‌ای تبدیل کند.

انتخاب دامنه اولین مرحله در موفق شدن سایت شما به‌حساب می‌آید!

بعضی افراد سریعا نامی انتخاب می کنند اما بعد از مدتی نیاز به تغییر دامنه سایت خود دارند که البته این تغییر دامین باعث افت شدید سئو و ورودی وبسایت شما خواهد شد.

بعد از راه‌اندازی سایت می‌توانید دامنه سایت را تغییر دهید اما تغییر دامنه سایت به همین راحتی‌ها هم نیست! حداقل شما نیمی از ورودی گوگل خود را از دست می‌دهید و این یعنی افت ورودی گوگل! پس باید تمام دقت خود را بکار گیرید تا مجبور به تغییر دامنه سایت نشوید.

امروز قصد داریم ملاک‌های انتخاب یک دامنه مناسب را خدمت شما دوستان توضیح دهم.

فهرست محتوای این مقاله

۱.دات کام بگیر
۲. قوانین را فراموش نکنید.
۳. استفاده از کلمه کلیدی سئو در نام دامین
۴. انتخاب نام دامنه کوتاه
۵. زیاد سختش نکنید!
۶. منحصر به فرد و قابل انعطاف باشید!
۷. از خط فاصله استفاده نکنید.
۸. خودتان را محدود نکنید!
۹. علامت تجاری را قبل از ثبت جستجو کنید!
۱۰. از سرویس های پیشنهاد نام دامین استفاده کنید.
۱۱. عجله کنید! دیر می شود.

دات کام بگیر!

انتخاب دامنه مناسب | شمسی خانم

امروزه برای ثبت دامنه پسوندهای بی‌شماری یافت می‌شود از.com گرفته تا .io و .net و …

شما می‌توانید از دامنه‌های مختلفی استفاده کنید اما دات کام بهتر هست. چراکه زبان زد عام و خاص هست و به‌صورت کلی نزد عموم جایگاه بهتری نسبت به سایر پسوندها دارد. اما در کل بهتر است از این پسوند زمانی استفاده کنید که آزاد باشد. اگر آزاد نیست به فکر ثبت دامین IR یا دیگر پسوندها باشید.

راستی فراموش هم نکنید که ۶۰ درصد افراد با موبایل سایت شمارا مشاهده می‌کنند و در کیبورد موبایل‌های جدید یک دکمه.com برای تایپ سریع‌تر آدرس‌ها اضافه‌شده.

هرچند گوگل در ایران به دامنه‌های ir توجه بیشتری می‌کند. هرچند این مورد هم زیاد تأثیر مهمی در سئو ندارد اما می‌توانیم پسوند دامنه را مطابق کشور خود انتخاب کنیم. چون گوگل کاملاً متوجه می‌شود که این سایت برای ایرانی‌ها مطلب منتشر می‌کند.

قوانین را فراموش نکنید.

هر جای اینترنت قوانینی هست که باید قبل از استفاده از خدمات هر سایت به قوانین آن‌هم نگاهی داشته باشید. پسوندهای دامین قوانین زیادی دارند و موقع ثبت باید نگاهی به قوانین هر پسوند داشته باشید تا در آینده به مشکل نخورید.

از رجیستر دامنه هم کاملا مطمئن شوید. در صورتی که دامنه  دسترس شما خارج شود تلاش چند ساله شما از دست می رود و این موضوع بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

نکته: از شرکت ها و ثبت کننده های مطمئن استفاده کنید.

استفاده از کلمه کلیدی سئو در نام دامین

حتما سعی کنید دامنه ای که انتخاب می کنید به زمینه ای که استفاده می کنید مربوط باشد.

مثلا از کلمه کلیدی در نام دامنه استفاده کنید.

فرض کنید قرار است وب سایت شما مربوط به طراحی باشد پس بهتر است کلمه design  را در نامه دامنه خود به کار ببرید که این امر می تواند در سئو نیز تاثیر بگذارد. با این که تاثیر این امر آن چنان زیاد نیست اما توصیه می شود .

انتخاب نام دامنه کوتاه

نام دامنه خود را کوتاه و مختصر وارد کنید تا بتوانید هرچه سریعتر آن را در ذهن مشتری جا کنید.

پس دامنه shamsikhanoom.ir بسیار بهتر است shamsiKhannomKadbanooyeNemooneh.ir هست. 😀 چرا که تایپ سریعتر و راحت تری دارد.

کوتاه بودن دامنه نقش مؤثری در به خاطر سپردن آن خواهد داشت. یک دامنه کوتاه دامنه بهتری هست، چون بهتر به خاطر سپرده می شود اما سعی کنید همیشه به خاطر کوتاه بودن یک دامنه اقدام به خرید آن نکنید. مثلا اگر چه دامنه AKVD.com مخفف کلمه “اکبر کله و دوستان”هست ؟ اما مطمئن باشید هیچوقت به خاطر سپرده نمی شود. سعی کنید حتی الامکان از کلمات با معنی استفاده کنید.

پیشنهاد ما استفاده از نام دامین با کمتر از ۱۵ کاراکتر هست.

 زیاد سختش نکنید!

اسم های سخت و دشوار باعث افت ترافیک سایت شما خواهد شد.

برای دامین خود از یک اسم آسان و قابل درک استفاده کنید.

نمونه بسیار بارز این مورد، کسب و کار اینترنتی آمازون و علی بابا هستند که با انتخاب یک اسم و دامین مناسب توانستند به خوبی در دل دنیای وب جای پیدا کنند.

منحصر به فرد و قابل انعطاف باشید!

انتخاب نام خوب که معرف یک برند باشد بسیار بهتر از انتخاب نامی هست که گویای کار شما باشد.

فرض کنید به جای shamsikhanoom از AzShamsikhanoomBepors استفاده می‌کردیم. اسم دامنه هر چند معرف کسب و کار ماست اما برند ما را در ذهن کاربر ثبت نمی کند. پس اسمی انتخاب کنید که برند شما را در ذهن افراد جای دهد.

سعی کنید دامنه شما از برندینگ شما حمایت کند. سعی کنید دامنه را طوری انتخاب کنید تا کاربر اگر بعد ها به یاد محصولات شما افتاد دوباره بتواند سری به سایت شما بزند. یعنی آدرس سایت شما را در خاطر داشته باشد. اگر کل آدرس سایت شما در خاطر کاربر نبود، حداقل نیمی از دامنه را به یاد داشته باشد تا بتواند آنرا در گوگل جستجو کند.

از خط فاصله استفاده نکنید.

انتخاب دامنه مناسب | شمسی خانم

طبق آمار گرفته شده از کاربران اینترنت در دنیا، بیش از ۲۰ درصد افرادی که با اینترنت کار می کنند نمی توانند از – یا همان خط فاصله در کیبورد خودشان استفاده کنند. یعنی این ۲۰ درصد حتی نمی دانند چطور خط فاصله را تایپ کنند. پس عملا شما نمی توانید سایتتان را به ۲۰ درصد افراد دنیا نشان دهید.

خودتان را محدود نکنید!

در انتخاب نام دامنه نباید خود را به یک سیستم یا شرکت مربوط کنید.

ممکن است روزی آن شرکت یا سیستم از بین بروند و شما هم نتوانید ماهیت کار خود را عوض کنید.

به طور مثال بورس، اگر شما نام سایت خود را مثلا بگذارید ElmeBorse هم اکنون که قصد شما فعالیت در این زمینه است مشکلی نخواهید داشت اما اگر تصمیم بگیرید مثلا در بازاری دیگر مشغول به این کار شوید یا سایت خود را گسترش دهید آن زمان این کار کمی مشکل خواهد بود.

پس بهتر است برای نامه دامنه مثلا از ElmeBazar استفاده کنید. تا در صورت گسترش سایت راحت این کار انجام شود.

علامت تجاری را قبل از ثبت جستجو کنید!

پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه علامت تجاری و برند شما قبلا ثبت نشده باشد، آنرا در گوگل جستجو کنید و ببینید آیا سایت یا شرکتی با این نام ثبت شده یا خیر؟! برای این مورد می‌توانید از وب‌سایت قوه قضاییه در بخش جستجوی علائم تجاری نیز استفاده کنید.

از سرویس های پیشنهاد نام دامین استفاده کنید.

سرویس های زیادی برای ساخت نام دامین وجود دارند که می‌توانید از آنها برای پیدا کرده نام دامنه مناسب استفاده کنید. یکی از بهترین سرویس‌ها NameMesh هست. NameBoy هم سرویس خوبی برای اینکار هست.

عجله کنید! دیر می شود.

هر روز هزاران دامنه در دنیا در حال ثبت شدن هستند. پس پیشنهاد می‌کنیم همین حالا اقدام به ثبت دامنه خودتان کنید. یک نام خوب انتخاب کنید و همین حالا اقدام به ثبت دامنه و راه اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی خودتان کنید.

 

شامپو رزماری بیوآکوا تقویت کننده و ضد ریزش مو 250 میل

129,000 تومان
افزودن به سبد خرید
فروخته شده:190
باقی مانده:10
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *