طرز تهیه شنیسل مرغ | شمسی خانوم

طرز تهیه شنیسل مرغ

شنیسل مرغ یکی از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار در جهان است که با گوشت مرغ تهیه می شود. روش پخت این غذای خوشمزه شباهت زیادی به مرغ سوخاری دارد. در تهیه شنیسل مرغ گوشت مرغ مانند استیک مرغ به صورت ورقه های نازک شکل داده می شود.

طرز تهیه کتلت مرغ زعفرانی

مواد لازم

سیر۲ حبه
تخم مرغ۲ عدد
آرد سفید۱ لیوان
سینه مرغ۲ عدد
آرد سوخاری۱ لیوان
کنجدبه اندازه کافی
روغن مایعبه اندازه کافی
پاپریکانصف قاشق مرباخوری
پودر زنجبیل¼ قاشق مربا خوری
نمک و فلفل سیاهبه اندازه کافی

طرز تهیه شنیسل مرغ

ابتدا گوشت سینه های مرغ را با یک چاقوی تیز از استخوان های آن ها جدا می کنیم. و روی تخته آشپزخانه قرار می دهیم به صورت افقی روی سینه ها را برش می دهیم. البته در حین برش زدن باید دقت داشته باشیم که بالای سینه خیلی حجم بشتری نسبت به پایین آن دارد. پس باید در حین برش توجه کنیم که در حین برش ضخامت ابتدا و انتها برش یکسان باشد. نه خیلی نازک برش می زنیم که بافت سینه از هم جدا شود و نه آنقدر ضخیم که خوب پخته نشود. پس ۱.۵ الی ۲ سانت برای طول ضخامت سینه ها معقول و کافی است.

سپس سیرها را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و رنده ریز می کنیم. و در کاسه ای تخم مرغ ها را می شکنیم. و سیر رنده شده را داخل تخم مرغ می ریزیم و با همزن دستی کمی هم می زنیم. و پابریکا ،نمک،فلفل سیاه ،زنجبیل را روی تخم مرغ می ریزیم. و مجددا هم می زنیم تا ادویه ها به خورد تخم مرغ برود. سپس آرد سوخاری را در سینی می ریزیم و در سینی پخش می کنیم.

بعد سینه های برش زده را جداگانه ابتدا در تخم مرغ که با ادویه ها طعم دار کردیم قرار می دهیم تا کاملا آغشته به تخم مرغ شود و بعد در پودر سوخاری قرار می دهیم تا تمام سینه با آرد آمیخته شود. زمانیکه هر دو طرف سینه ها را با آرد سوخاری آغشته شد در سینی خشک قرار می دهیم. و همگی سینه ها را به همین شکل آماده می کنیم.

پخت شنیسل ها

کمی روغن در تابه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود. و بعد یک عدد از شنیسل ها را ابتدا در تابه قرار می دهیم تا کمی خودش را بگیرد. و بعد شنیسل بعدی را در تابه می گذاریم و صبر می کنیم تا اطمینان پیدا کنیم که شنیسل پخته شده است.

هنگامی که یک طرف شنیسل پخت آن را بر می گردانیم تا طرف دیگر آن نیز پخته و کمی سرخ شود. برای اینکه متوجه بشیم شنیسل پخته است یا نه یک عدد خلال دندان یا سیخ کباب چوبی را داخل شنیسل فرو می کنیم چند ثانیه نگه میداریم. بعد چوب را بیرون می آوریم و نوک چوب  را روی دست قرار می دهیم. اگر چوب را زمانیکه روی دست قرار می دهیم داغ بود یعنی شنیسل پخته شده است. در غیر اینصورت زمان لازم است تا کاملا پخته شود.

شنیسل ها را بعد از پخت در صافی یا روی دستمال آشپزخانه قرار می دهیم تا روغن اضافه آن گرفته شود. شنیسل ها را در بشقابی قرار می دهیم و هر نوع سبزی یا کاهو خرد شده را در کنار آن می چینیم. و با خیار شور و گوجه فرنگی تزئین می کنیم. و با سس مورد علاقه نوش جان کنید. در صورت تمایل می توانید از سیب زمینی سرخ کرده هم استفاده کنید.

Schnitzel
شنیتسل

طرز تهیه برگر پنیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *