طرز تهیه پای شاتوت خوشمزه | شمسی خانوم

طرز تهیه پای شاتوت خوشمزه

مواد لازم برای تهیه پای شاتوت

آرد250 گرم
زرده تخم مرغ1 عدد
کره115 گرم
شیر سرد80 میلی لیتر
وانیل1/8 ق مرباخوری
پودر شکر30 گرم
نمکچند پر

مواد لازم برای مواد میانی شاه توت

شاتوت4 پیمانه
نشاسته ذرت4 ق غذاخوری
شکر1/2 پیمانه
آبلیمو1 ق چایخوری
زست لیمونوک ق چایخوری
دارچین آسیاب شده1/2 ق چایخوری

طرز تهیه پای شاتوت

مرحله اول

ابتدا برای تهیه این پای باید خمیر را آماده کنید. برای این کار کره سرد را به همراه آرد و نمک و وانیل داخل کاسه بریزید و با چنگال خوب مواد را هم بزنید تا آرد دانه درشت تر شود و کره به خورد آرد برود برای سهولت در کار می توانید از غذاساز استفاده کنید تا خمیر سریع تر بدست آید.

بعد شکر دانه ریز را که از قبل با آسیاب مخلوط کردید اضافه کنید و کمی هم بزنید و بعد زرده تخم مرغ را اضافه کنید و در انتها باید شیر سرد را به تدریج اضافه کنید تا جایی که خمیر جمع شود. بسته به آب خور خمیر شما ممکن است کمی بیشتر یا کمتر شیر بخواهید پس هر موقع خمیر جمع شد کافی می باشد کمی با نوک انگشت خمیر را جمع کنید و داخل نایلون قرار دهید و به مدت 30 دقیقه در یخچال استراحت دهید تا خمیر سرد شود.

مرحله دوم

شاتوت را چندین بار خوب شسته و بگذارید تا کمی آب اضافی آن خارج شود. سپس شاتوت را به همراه شکر و نشاسته ذرت و آبلیمو و دارچین و زست لیمو داخل یک کاسه ریخته و بگذارید برای 30 دقیقه در یخچال بماند.

مرحله سوم

قالب تارت یا پای خود را با کره یا روغن خوب چرب کنید سپس خمیر را از یخچال خارج کنید و بین دو نایلون باز کنید و 2/3 آن را داخل قالب انداخته و داخل قالب را با مواد شاتوتی پر کنید. اگر شاتوت آب اضافی انداخته بهتر است بگیرید سپس مابقی خمیر را به صورت نوارهای طولی به عرض 2 سانت باز کنید و روی خمیر قرار دهید.

مرحله چهارم

روی خمیر را با زرده رومال کنید و قالب را در پنجره وسط فر برقی ابتدا برای 15 دقیقه اول با دمای 200 درجه قرار داده سپس به 180 کاهش داده و بگذارید 45 دیگر پخته و طلایی شود و بعد از پخت، دور تا دور قالب را جدا و به راحتی از قالب خارج و سرو کنید.

نکات کلیدی

  • افزودن نشاسته ذرت آب اضافی شاتوت را به خودش جذب می کند و باعث می شود خمیر پای خوب پخته شود پس حذف نکنید.
  • همه مواد پای شاتوت باید سرد باشند.
  • اگر نیاز بود خمیر را جمع کنید دستکش انداخته و با دستکش و نوک انگشتان این کار را انجام دهید.

طرز تهیه کیک شنی
طرز تهیه کیک عسل روسی
پای
شاه‌توت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *