طرز تهیه کرانچی پنیری | شمسی خانوم

طرز تهیه کرانچی پنیری

کرانچی پنیری یک خوراکی خوشمزه به عنوان میان وعده یا تنقلات است که می تواند برای کودکان و نوجوانان جایگزین پفک و کرانچی های بیرون شود. این کرانچی پنیری بسیار خوش طعم و ترد است و از مواد سالم و به راحتی با کمترین امکانات تهیه می شود.

مواد لازم

آرد2 لیوان
تخم مرغ1 عدد
پنیر صبحانه30 گرم (یک قوطی کبریت)
آب یک سومیک سوم لیوان
بکینگ پودردو و نیم قاشق چای خوری
نمک1 قاشق چای خوری
پنیر پیتزا1 لیوان
فلفل سیاه، آویشن،پودر سیرهر کدام 1/2 قاشق چای خوری
جعفری تازه خرد شده2 قاشق غذا خوری
فلفل دلمه ای خرد شده2 قاشق غذا خوری

طرز تهیه کرانچی پنیری

مرحله اول

برای تهیه کرانچی پنیری خوشمزه ابتدا یک کاسه بر می داریم. تخم مرغ و پنیر و نمک ادویه را درون کاسه ریخته و با چنگال با هم مخلوط می کنیم تا از لختگی بیرون آید و با هم مخلوط شود. سپس آب را به آن اضافه کرده و باز هم مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله سبزیجات و پنیر پیتزا را هم اضافه می کنیم و هم می زنیم تا یکدست شود. بکینگ پودر را اضافه کرده و مخلوط می کنیم. در آخر آرد را کم کم اضافه کرده و مخلوط می کنیم. خمیر به دست می آید.

مرحله سوم

سطح کار را آرد پاشی می کنیم. سپس خمیر را با وردنه باز می کنیم. سپس به صورت مکعب مستطیلی برش می زنیم. یک تابه برداشته و با روغن می گذاریم روی شعله تا روغن داع شود. سپس شعله را کم می کنیم.

مرحله چهارم

در ادامه کرانچی ها را در آن سرخ می کنیم و کنار می گذاریم. در مرحله پخت بهتر است حرارت کم باشد و وقتی کرانچی ها طلایی شدند از روغن خارج می کنیم. در پایان روغن اضافی کرانچی ها را با دستمال حوله ای می گیریم.

طرز تهیه پفک هندی

طرز تهیه اورفا کباب

کرانچی -رول

cheese crunchy

چیتوز

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *